Co daje nam pozytywne rekomendowanie produktów?

Badania pokazują, że my- polscy konsumenci bardzo cenimy sobie pozytywne rekomendacje bliskich ale również bardzo chętnie rekomendujemy sprawdzone i przetestowane  produkty. Warto rekomendować , gdyż poprzez polecanie osobom bliskim tego co uważamy za dobre, sprawdzone i warte zakupu ułatwiamy naszym znajomym podjęcie świadomej decyzji zakupowej oraz uniknięcie błędu podczas zakupów. Ile razy skuszeni promocją czy ciekawością żałowaliśmy jakiegoś zakupu? Z pewnością wiele.
W obecnych czasach konsumenci z dystansem traktują wszechobecną reklamę, bardzo cenią sobie rekomendowanie produktów przez znajomych. Warto zatem stać się Ekspertem/Ambasadorem marki który posiadając sprawdzoną wiedzę o produktach będzie mógł rekomendować go wśród znajomych.
Aby stać się Ambasadorem marki należy wziąć udział w kampaniach marketingu rekomendacji. Konsument uzyskuje przez to możliwość wypróbowania produktu bez żadnych opłat a dzięki temu uzyskuje wiedzę o produkcie, którą dzieli się z innymi konsumentami. Ambasador marki wybierany jest w rekrutacji, jego profil powinien być zgodny z grupą docelową do jakiej chce trafić producent danego produktu. Następnym krokiem jest otrzymanie przez Ambasadora pełnowartościowego produktu, obszernej informacji o nim, często również produktów dla znajomych. Poprzez przetestowanie produktów następuje naturalna rozmowa, wyrażanie opinii tym samym naturalna rekomendacja jeśli produkt jest zadowalający. Opinie rozprzestrzeniają się wśród najbliższych oraz znajomych Ambasadorów. Dodatkowo Ambasador przekazuje opinie swoje i swoich znajomych poprzez wypełnianie różnego rodzaju raportów o produkcie lub firmie, które trafiają do producenta produktu, ma przez to wpływ na zmiany niezadowalających elementów. Warto zatem uczestniczyć w kampaniach marketingu rekomendacji, testować i polecać sprawdzone produkty.
Udział w kampaniach rekomendacji to dla uczestników przyjemność oraz dobra zabawa, zyskują możliwość testowania produktów i stają się Ekspertami, chętnie rekomendują testowane produkty. Rekomendując budujemy pozytywną opinie o produkcie, rozprzestrzenianie się tej opinii pomoże znajomym uniknąć błędów zakupowych. Warto rekomendować, budując pozytywną opinie o produktach wartych polecenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>