Rekomendujemy – o marketingu rekomendacji

Rekomendujemy dodanie kampanii marketingu rekomendacji w całoroczną strategię marketingową firmy. Być może nie wszystkim jest znany marketing rekomendacji, to bardzo skuteczne narzędzie w marketingu, warto posiadać wiedzę o jego zastosowaniu.

  • Pierwsza na świecie Agencja marketingu rekomendacji Tremor/Vocalpoint została  założona w USA w 2001 roku. W Skandynawii działa firma Buzzador. Od 2005 roku prowadzi kampanie głównie w Szwecji, ale również na rynku duńskim, fińskim i norweskim.
  • W Amsterdamie działa agencja Buzzer zajmująca się marketingiem rekomendacji w Belgii i Holandii. Word of mouth dzieje się wszędzie. Rozprzestrzenia się w Twoim kraju i innych państwach – mówi założyciel amerykańskiej agencji BzzAgent -  Dave Balter . Dlatego od dawna  BzzAgent prowadzi swoje kampanie marketingowe nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale również w Kanadzie i Wielkiej Brytanii.

W 2009 roku firmy Buzzador, BzzAgent Inc. oraz działająca na terenie Niemiec, Austrii i Szwajcarii TRND AG ogłosiły pierwszy w branży Word of Mouth alians. Jego celem było dostarczenie międzykontynentalnych i międzykulturowych usług WOM dla globalnych marek. Dzięki porozumieniu powstała możliwość przeprowadzenia międzynarodowych  kampanii, z niespotykanym dotąd zasięgiem 9 milionów konsumentów w 10 różnych krajach. Rekomendujemy bliższe poznanie działalności przedstawionych agencji, aby przekonać się jak rekomendowanie w marketingu wygląda na świecie.

Marketing rekomendacji w Polsce

Streetcom jest pierwszą instytucją zajmującą się marketingiem rekomendacji Polsce i w Europie. Wieloletnie doświadczenie oraz stale rosnące zapotrzebowanie tego typu usługi pozwoliły w latach 2010-2012 rozszerzyć działalność na rynek litewski, czeski i węgierski. Obecnie w społeczności Streetcom jest zarejestrowanych ponad 230 tys. Konsumentów, którzy chętnie testują produkty i poznają nowości rynkowe. Rekomendujemy marketing rekomendacji.