Co daje nam pozytywne rekomendowanie produktów?

Badania pokazują, że my- polscy konsumenci bardzo cenimy sobie pozytywne rekomendacje bliskich ale również bardzo chętnie rekomendujemy sprawdzone i przetestowane  produkty. Warto rekomendować , gdyż poprzez polecanie osobom bliskim tego co uważamy za dobre, sprawdzone i warte zakupu ułatwiamy naszym znajomym podjęcie świadomej decyzji zakupowej oraz uniknięcie błędu podczas zakupów. Ile razy skuszeni promocją czy ciekawością żałowaliśmy jakiegoś zakupu? Z pewnością wiele.
W obecnych czasach konsumenci z dystansem traktują wszechobecną reklamę, bardzo cenią sobie rekomendowanie produktów przez znajomych. Warto zatem stać się Ekspertem/Ambasadorem marki który posiadając sprawdzoną wiedzę o produktach będzie mógł rekomendować go wśród znajomych.
Aby stać się Ambasadorem marki należy wziąć udział w kampaniach marketingu rekomendacji. Konsument uzyskuje przez to możliwość wypróbowania produktu bez żadnych opłat a dzięki temu uzyskuje wiedzę o produkcie, którą dzieli się z innymi konsumentami. Ambasador marki wybierany jest w rekrutacji, jego profil powinien być zgodny z grupą docelową do jakiej chce trafić producent danego produktu. Następnym krokiem jest otrzymanie przez Ambasadora pełnowartościowego produktu, obszernej informacji o nim, często również produktów dla znajomych. Poprzez przetestowanie produktów następuje naturalna rozmowa, wyrażanie opinii tym samym naturalna rekomendacja jeśli produkt jest zadowalający. Opinie rozprzestrzeniają się wśród najbliższych oraz znajomych Ambasadorów. Dodatkowo Ambasador przekazuje opinie swoje i swoich znajomych poprzez wypełnianie różnego rodzaju raportów o produkcie lub firmie, które trafiają do producenta produktu, ma przez to wpływ na zmiany niezadowalających elementów. Warto zatem uczestniczyć w kampaniach marketingu rekomendacji, testować i polecać sprawdzone produkty.
Udział w kampaniach rekomendacji to dla uczestników przyjemność oraz dobra zabawa, zyskują możliwość testowania produktów i stają się Ekspertami, chętnie rekomendują testowane produkty. Rekomendując budujemy pozytywną opinie o produkcie, rozprzestrzenianie się tej opinii pomoże znajomym uniknąć błędów zakupowych. Warto rekomendować, budując pozytywną opinie o produktach wartych polecenia.

Rekomendujemy!

Ile razy każdy z nas, po nieudanym zakupie, do którego skłoniły nas reklamy, obiecywał sobie samemu, że nigdy nie zaufa reklamom? Rekomendujemy prawdziwą rozmowę, zamiast reklam.

Po każdej sytuacji, kiedy kupiony produkt ląduje w koszu na śmieci, stawiamy sobie kolejne postanowienia być asertywnym i nie ulegać często nieszczerym i kłamliwym reklamom. Reklamy są tworzone przez specjalistów z zakresu psychologii reklamy, którzy doskonale wiedzą, jakie techniki marketingowe są odpowiednie dla konkretnych grup konsumentów.
A przecież nikt z nas, nie lubi być oszukiwany! Niestety, bardzo często mimo naszych osobistych starań i postanowień dotyczących dokonywania racjonalnych zakupów, istnieje duże prawdopodobieństwo, że po raz kolejny ulegniemy reklamie i kupimy produkt, którego w ogóle nie planowaliśmy kupić. Rekomendujemy, więc rozsądne zakupy produktów, które zostały już sprawdzone. Na przestrzeni wielu lat doświadczeń z coraz bardziej rozwijającym się rynkiem reklamowym możemy spokojnie stwierdzić, że techniki sprzedaży osiągają coraz większy stopień zaawansowania i skuteczności. Niestety, jak sami dobrze wiemy, reklamowane produkty nie zawsze spełniają nasze oczekiwania. W takich momentach warto zastanowić się, czy nie warto poprosić o poradę w wyborze bardziej odpowiedniego produktu kogoś z naszego najbliższego otoczenia?
Rekomendacja to nic innego jak najprostsza, która posiada bardzo wiele istotnych elementów, które przewyższają najlepsze reklamy. Rekomendacja posiada zdecydowaną przewagę dzięki szczerość i spontaniczność poleceń danego produktu podczas rozmów. Na pewno rekomendacja znajomej, która używa konkretny produkt będzie dla nas o wiele cenniejsza i bardziej przydatna niż sztampowa reklama telewizyjna.
Rekomendujemy wszyscy, wszędzie i zawsze. Co to oznacza? Każdy z nas zarekomendował kiedyś znajomemu jakiś produkt lub usługę -  są to bardzo często spontaniczne i nieplanowane rekomendacje podczas zwykłych codziennych rozmów.  Rekomendujemy co raz częściej także online.
Każdy dzień jest doskonałym momentem na poznanie opinii innych a także zarekomendowanie innym naszych własnych opinii.

Rekomendujemy

Badania pokazują, że jako społeczeństwo bardzo chętnie rekomendujemy sobie różne produkty. Polecenie drugiej osobie tego, co uważamy za dobre, sprawdzone i warte zakupu odbywa się w sposób naturalny i spontaniczny. To coś więcej niż zwykła ciekawostka – to istotna informacja przy planowaniu budżetu na reklamę. Skłonność do rekomendacji przy jednoczesnym braku zaufania konsumentów do tradycyjnych form reklamy jest przesłanką do korzystania z usług agencji zajmujących się marketingiem rekomendacji konsumenckich. Dlaczego to się opłaca?

7 na 10 Polaków często rozmawia ze swoimi znajomymi o różnych produktach. 65% konsumentów liczy się z opiniami rodziny i przyjaciół i bierze je pod uwagę podczas zakupów. Klasyczną reklamą kieruje się niespełna 30%.Co rekomendujemy najczęściej? Przede wszystkim  produkty, który używamy na co dzień, czyli artykuły spożywcze, kosmetyki oraz sprzęt elektroniczny. Polacy chcieliby mieć możliwość wypróbowania produktu przed j zakupem. Taką chęć deklaruje 85 % badanych.

 Na te potrzeby odpowiadają kampanie product seeding, w których uczestnicy otrzymują bezpłatnie produkt do testowania i jeśli spełni oczekiwania rekomendują go osobom ze swojego otoczenia. Biorąc udział w kampanii marketingu szeptanego robimy dokładnie to samo co na dzień – rekomendujemy. Jednocześnie dzięki specjalnym raportom możemy przekazać producentowi informację zwrotną. Agencja marketingu rekomendacji łączy zatem osoby, które chcą zapoznać się z produktami i rozmawiać o nich oraz firmy, które pragną korzystać z najbardziej wiarygodnej i wpływowej formy promocji.

Marketing rekomendacji jest obecnie najszybciej rozwijającą się formą marketingu, ponieważ coraz więcej firm dostrzega zalety prowadzenia takich działań. Zwiększa się również liczba agencji, które chcą świadczyć takie usługi. Przy wyborze oferty warto zwrócić uwagę jaka jest pozycja agencji na rynku i czy ma doświadczenie w prowadzeniu podobnych kampanii.

Rekomendujemy – o marketingu rekomendacji

Rekomendujemy dodanie kampanii marketingu rekomendacji w całoroczną strategię marketingową firmy. Być może nie wszystkim jest znany marketing rekomendacji, to bardzo skuteczne narzędzie w marketingu, warto posiadać wiedzę o jego zastosowaniu.

  • Pierwsza na świecie Agencja marketingu rekomendacji Tremor/Vocalpoint została  założona w USA w 2001 roku. W Skandynawii działa firma Buzzador. Od 2005 roku prowadzi kampanie głównie w Szwecji, ale również na rynku duńskim, fińskim i norweskim.
  • W Amsterdamie działa agencja Buzzer zajmująca się marketingiem rekomendacji w Belgii i Holandii. Word of mouth dzieje się wszędzie. Rozprzestrzenia się w Twoim kraju i innych państwach – mówi założyciel amerykańskiej agencji BzzAgent -  Dave Balter . Dlatego od dawna  BzzAgent prowadzi swoje kampanie marketingowe nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale również w Kanadzie i Wielkiej Brytanii.

W 2009 roku firmy Buzzador, BzzAgent Inc. oraz działająca na terenie Niemiec, Austrii i Szwajcarii TRND AG ogłosiły pierwszy w branży Word of Mouth alians. Jego celem było dostarczenie międzykontynentalnych i międzykulturowych usług WOM dla globalnych marek. Dzięki porozumieniu powstała możliwość przeprowadzenia międzynarodowych  kampanii, z niespotykanym dotąd zasięgiem 9 milionów konsumentów w 10 różnych krajach. Rekomendujemy bliższe poznanie działalności przedstawionych agencji, aby przekonać się jak rekomendowanie w marketingu wygląda na świecie.

Marketing rekomendacji w Polsce

Streetcom jest pierwszą instytucją zajmującą się marketingiem rekomendacji Polsce i w Europie. Wieloletnie doświadczenie oraz stale rosnące zapotrzebowanie tego typu usługi pozwoliły w latach 2010-2012 rozszerzyć działalność na rynek litewski, czeski i węgierski. Obecnie w społeczności Streetcom jest zarejestrowanych ponad 230 tys. Konsumentów, którzy chętnie testują produkty i poznają nowości rynkowe. Rekomendujemy marketing rekomendacji.